Atlas, Vantaa 2012-13

Atlaksen liigajoukkue 2012-2013

Atlaksen liigajoukkue 2012-2013

[nggallery id=1]

Pelaajat
Nro Nimi Syntymävuosi Pituus / paino Pelipaikka
1 Tuomas Laitinen 1988 180/83 MV
2 Toni Aalto 1980 189/84 V9
3 Nikko Kinos 1988 184/93 9M
5 Kenneth Åstrand 1988 188/95 K6
6 Tuomas Witikka 1993 192/93 O9/O6
7 Klaus Sarin 1982 187/90 9M
8 Lauri Ant 1992 193/87 V9/O9
9 Mikk Vainikk 1992 185/95 9M
10 Heikki Laitinen 1991 190/85 V6/V9
13 Erkka Näntö 1990 185/82 9M
15 Martin Noodla 1980 179/83 K9
16 Petri Suihkonen 1985 186/108 MV
17 Ken Sirenius 1987 175/83 V6
18 Jani Kivinen 1986 180/88 O6
20 Tapio Laitinen 1995 186/85 V9/O9
22 Fredrik Fagerstöm 1986 184/107 K6
24 Theodotos Christou 1993 187/92 MV
25 Oskari Lehtonen 1986 182/85 V6/O9
26 Anthony Hellakoski 1995 175/82 K9
29 Jyri Lujanen 1984 181/89 K6
33 Joonas Nokelainen 1993 185/92 MV
71 Viljami Kuntsi 1988 174/70 O6
Päävalmentaja
Jaakko Horelli Puh: 040-577 5730
Email: jaakko.horelli@atlashandball.com
Valmentaja
Martin Noodla Puh: 046-571 9217
Email: noodla@hot.ee
Joukkueenjohtajat
Vesa Kunttu Puh: 040-718 4271
Email: vesa.kunttu@atlashandball.com
Petri Räihä Puh: 050-544 6817
Email: petri.raiha@atlashandball.com
Fysioterapeutti
Maria Sarin Puh: 050-353 4515
Email: maria.sarin@atlashandball.com
Huoltaja
Risto Prusti Puh: 040-755 1089
Email: rprusti@welho.com
Tilastot
Niklas Grahn Puh: 040-582 8265
Email: niklas.grahn@gmail.com
Andreas Lindlöf Email: andreas.lindlof@atlashandball.com
Kokki
Jarkko Lehikoinen Puh: 044-353 4475
Email: jake.lehikoinen@gmail.com
Peliasu
Kokosininen
Vara-asu
Valkoinen-sininen
Maalivahdit
Punainen tai musta pelipaita

Peliareena
Myyrmäen Urheilutalo
Myyrmäenraitti 4
01600 VANTAA
WWW
http://www.atlashandball.com

Joukkueen ottelut SM-liigan runkosarjassa

Joukkueen maalintekijät SM-liigan runkosarjassa